Jamro
PostWysłany: Nie 19:58, 16 Lip 2006    Temat postu:

Unia Janikowo w II lidze
W związku z rezygnacją Kani Gostyń, mistrza drugiej grupy III ligi z gry w II lidze Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję, że wolne miejsce w gronie drugoligowców zajmie wicemistrz tej grupy trzeciego frontu, Unia Janikowo.
Jamro
PostWysłany: Śro 13:30, 28 Cze 2006    Temat postu: Baraze o I i II Lige

Pierwsze spotkanie:

O I lige:
W pierwszym spotkaniu barażowym Jagiellonia Białystok przegrała na własnym stadionie z Arką Gdynia 0-2 (0-1). Prowadzenie dla pierwszoligowców w 28. minucie meczu uzyskał Grzegorz Pilch po fatalnym błędzie Roberta Kolasy. Drugą bramkę dla gdynian zdobył bramkarz Jagiellonii, Maciej Zając, który wpakował piłkę do własnej bramki w 87. minucie. Rewanż odbędzie się w najbliższą niedzielę w Gdyni o godz. 15:00!!!!

Arka pozostaje w Orange Ekstraklasie
W rewanżowym meczu barażowym o udział w Orange Ekstraklasie Arka Gdynia pokonała na własnym boisku drugoligową Jagiellonię Białystok 2-1 (2-0). Losy rywalizacji rozstrzygnęły się na początku spotkania. Wynik otworzył tuż po rozpoczęciu meczu Olgierd Moskalewicz, a już 2 minuty później drugiego gola dla gospodarzy strzelił Grzegorz Niciński. Honorowe trafienie dla białostoczan zdobył w 76. minucie z rzutu karnego Jacek Chańko. Dzięki temu zwycięstwu gdynianie zapewnili sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, ponieważ w pierwszym meczu rozegranym w ostatni czwartek w Białymstoku Arka pokonała Jagiellonię 2-0.